Shadow
Slider

W maju bieżącego roku uczniowie klasy 1Ta, 1Tb i 2 Tb wraz z opiekunami: M. Nowak, J. Świątek, E. Wojtan i A. Kosińską-Babiarz uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Muzeum znajduje się na terenie najstarszej na świecie nadal działającej kopalni ropy naftowej. W otoczeniu lasu bobrzeckiego znajdują się XIX wieczne kopanki, w których uczniowie zobaczyli naturalną ropę naftową czyli czarne złoto. Spacerując alejkami ukazywały się unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzące z XX wieku. Wewnątrz budynków, dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym, uczniowie przenieśli się w czasy kiedy na kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz.

Po zwiedzeniu muzeum uczniowie obejrzeli film „Avengers” w kinie Helios w Krośnie.

A. Kosińska-Babiarz