Shadow
Slider

25 maja 2019r. grupa ZST Handball prowadzona przez Krzysztofa Zbyluta już po raz czwarty wybrała się do KIELC - stolicy polskiej piłki ręcznej. Tym razem mogliśmy oglądnąć finał PGNiG SUPERLIGI mężczyzn: PGE VIVE KIELCE – SPR WISŁA PŁOCK.

''ŚWIĘTA WOJNA'' bo tak nazywają się potyczki tych dwóch odwiecznych rywali zapowiadała się arcyciekawie, bowiem w I finale trzy dni wcześniej padł remis 26:26!

Po prezentacji zespołów, cała Hala Legionów z całych sił odśpiewała a capella hymn Polski w oczekiwaniu na pierwszy gwizdek sędziów z Rzeszowa. Mecz prowadzony był na bardzo wysokim poziomie, a my mogliśmy oglądać doskonałe akcje w wykonaniu zawodników obydwu drużyn tj: Cupara, Jachlewski, Cindrić, A. Dujshebaev, Lijewski, Janc, Karalok, Morawski, Daszek, Krajewski, Racotea, Moya, Zdrahala, Obradović i wielu innych.

Po bardzo zaciętym spotkaniu to ponownie VIVE KIELCE pokonało ORLEN WISŁĘ PŁOCK 32:25, stając się szesnastokrotnym MISTRZEM POLSKI! (rekord wszech czasów). MVP finału został Luca Cindrić!

Oczywiście zostaliśmy na ceremonię wręczania nagród dla najlepszych zawodników sezonu – ''Gladiatory'', medali dla Wicemistrzów - Wisły Płock oraz medali i Pucharu Superligi dla Mistrzów Polski -Vive Kielce! To wspaniałe widowisko mogliśmy podziwiać z pierwszych rzędów, a wspólne odśpiewanie na koniec We Are The Champions w Hali Legionów wypełnionej tysiącem konfetti na długo zostanie w naszej pamięci!

Wyjazd zorganizował Krzysztof Zbylut przy aprobacie Dyrektora ZST im. Bohaterów Września w Jaśle - Grzegorza Zięby.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z naszej wizyty w Kielcach.