Slider

10 maja 2019 roku, na dziedzińcu Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, pod dębem upamiętniającym mjr. Antoniego Mulińskiego, odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci ofiar zbrodni katyńskiej - inteligencji i oficerom skrytobójczo zamordowanym w Katyniu, Charkowie i Twerze w kwietniu i maju 1940 roku.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania przez społeczność szkolną i reprezentantów chóru szkolnego (prowadzonego przez  panią Joannę Dybaś) Mazurka Dąbrowskiego.

Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klas: 1Tb i 3Tb pod opieką Moniki Nowak i Jadwigi Świątek. Wykorzystano w nim fragmenty rozmowy przeprowadzonej przez uczniów naszej szkoły z panem Władysławem Kużmą, synem oficera zamordowanego w Twerze.

Apel zakończono złożeniem wiązanki kwiatów i zapaleniem znicza przed kamieniem upamiętniającym mjr. Antoniego Mulińskiego.