Slider

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Bohatrów Września w Jaśle wzięli udział w Powiatowym Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym organizowanym przez: Komendę Powiatową Policji w Jaśle oraz Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego w Zespole Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy.

Celem Turnieju jest propagowanie wśród młodzieży bezpiecznego i kulturalnego zachowania się na drodze.

Do uczestnictwa w turnieju zakwalifikowało się trzech uczniów z klasy 2Tb: Garstka Rafał, Pruchnik Wojciech, Zięba Eryk, którzy zmierzyli się ze swoimi koleżankami i kolegami reprezentującymi szkoły ponadgimnazjalne z Powiatu Jasielskiego. Podczas turnieju ocenie podlegała część teoretyczna i praktyczna. W części teoretycznej uczestnicy wykazywali się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, w części praktycznej uczniowie wzięli udział w konkurencjach takich jak: udzielanie pierwszej pomocy ofiarom wypadku oraz jazda sprawnościowa samochodem na czas (test Stewarda).

Po zaciętej walce nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsce w turnieju. Zwycięzcy zostali nagrodzeni złotymi medalami oraz dyplomami. Wyróżnieniem dla zwycięskiej drużyny jest reprezentowanie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Jasielskiego na Wojewódzkim Turnieju Motoryzacyjnym, który odbędzie się 25.05.2019r. w Rzeszowie.