Slider

Dni 29 i 30 marca to dni, w których odbyły się nieoficjalne Mistrzostwa Polski klas e-sportowych w Kętach, czyli ATOMS Cup 2019. W drodze eliminacji online dwie nasze drużyny dostały się do rozgrywek, jedna do Counter-Strike: Global Offensive i jedna do League of Legends.

Pierwsza z naszych drużyn biorąca udział w rozgrywkach  Counter-Strike: Global Offensive już w ćwierćfinałach musiała uznać wyższość drużyny z Wadowic, ubiegłorocznych triumfatorów i jak się okazało, tegorocznych, więc marzenia o zajęciu lepszego miejsca spaliły na panewce. Nasza drużyna w składzie Kacper Biernacki, Kacper Grzegorczyk, Mateusz Wałęga, Karol Wojnar, Dominik Wójciak mogli tylko oglądać zmagania inny drużyn i przygotowywać się do rywalizacji indywidualnej.

W pojedynkach 1vs1 w Counter-Strike: Global Offensive nasi podopieczni nie dali szans już nikomu zajmując wszystkie 3 miejsca „na pudle”. Po bratobójczej walce i rywalizacji tytuł mistrza 1vs1 Counter-Strike: Global Offensive zdobył Kacper Grzegorczyk. Ostatecznie klasyfikacja w tych rozgrywkach zakończyła się następująco: na drugim miejscu po przegranej w finale zajął Dominik Wójciak a trzecie miejsce przypadło Karol Wojnar. Natomiast zawodnicy League of Legends w składzie Alan Czech, Krzyżanowski Dominik, Dariusz Szarek, Śliwa Mateusz, Żak Kamil dotarli do półfinałów i po zaciętej walce też musieli pogodzić się z porażką i zapomnieć o walce o mistrzostwo. Na otarcie łez pozostał mecz o trzecie miejsce. W tej rywalizacji nasza drużyna nie dała żadnych szans rywalom z Kęt i dominując ich na dwóch mapach wygrała w rywalizacji BO3, tym samym zajmując III miejsce w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski klas e-sportowych w Kętach.

Wracając do domu odwiedziliśmy siedzibę Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych w Tarnowie.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z turnieju.