Slider

29 marca 2019 roku została zorganizowana wycieczka przedmiotowa na targi motoryzacyjne do Poznania. Wycieczkę, która dała uczniom wiele radości i poszerzyła ich wiedzę i horyzonty zainteresowań, zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: Jerzy Płaziak i Krzysztof Płaziak.

Poznań Motor Show 2019 to jedne z największych targów motoryzacyjnych w Europie. Odbyły się w dniach od 28 do 31 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To jedne z najbardziej prestiżowych w Europie targów motoryzacyjnych. Targi Poznań Motor Show goszczą w Poznaniu od 1992 roku. Co roku można na nich zobaczyć dziesiątki premier i samochodów koncepcyjnych. Na targach możemy też podziwiać motocykle, kampery, przyczepy kempingowe i samochody ciężarowe.

Podczas Poznań Motor Show 2019 zostały zaprezentowane pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego, ciężarowego. Wypełniły one 15 pawilonów i przestrzeń wokół nich. 170 wystawców zaproponowało 60 premier, a targi odwiedziło ponad 150 tysięcy zwiedzających. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły z klas o profilach: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik i mechanik pojazdów samochodowych.

Młodzież z klas 1 Tb, 2 Tb, 3 Tb, 3 Sa i 4 Ta pod opieką swoich wychowawców: Moniki Nowak, Anny Kosińskiej-Babiarz i Piotra Puchały oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych mieli możliwość zobaczenia z bliska aut, które dopiero pojawią się na drogach i wartych fortunę bolidów oraz supersamochodów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pojazdy rządzące ulicami kilkadziesiąt lat temu, pokazy akrobacji na motocyklach, łodzie i skutery motorowe oraz... helikopter.

Chętni uczniowie mieli możliwość zwiedzania poznańskiej starówki pod opieką nauczycieli.

Wrażenia z wycieczki można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.

M. Nowak, A. Kosińska-Babiarz, J. Płaziak, K. Płaziak, P. Puchała