16 listopada w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle odbyło się spotkanie organizacyjne związane z projektem RoboLAB. Tak nazywa się nowy, unikalny projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych Podkarpacia, a w niedalekiej przyszłości także innych regionów. W ramach tego nowatorskiego przedsięwzięcia, jego uczestnicy konstruować będą m.in. roboty i uczestniczyć w międzynarodowych zawodach.

Do projektu z terenu Jasła przystąpili: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół nr 3 oraz Zespół Szkół nr 4.

Z okazji obchodów 103-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę 9 listopada 2021r. młodzież naszej szkoły, wraz z opiekunami i dyrektorem Grzegorzem Ziębą, wzięła udział w XI Powiatowym Pieszym Rajdzie Niepodległości oraz Koncercie Pieśni PatriotycznychLiwocz 2021, zorganizowanym przez Powiat Jasielski, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach.

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat, jakie zapisały się na kartach historii naszej Ojczyzny. To właśnie wtedy, Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność.

Rocznica odzyskania niepodległości, podniosłe świętowanie, tego tak ważnego dla nas Polaków wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

W dniu 13 października 2021 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest ślubowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, ich rodzice oraz zaproszeni goście – emerytowani nauczyciele.

W dniu 18 października 2021 odbyło się Sympozjum nt.: „Myśli Roberta Schumana”. Sympozjum odbyło się z inicjatywy Starosty Jasielskiego Pana Adama Pawlusia i patronatem Honorowym Pani Senator Alicji Zając. Głównym prelegentem tegoż sympozjum był Pan Prof. Zbigniew Krysiak.

11 października 2021 r. na boisku orlik przy Zespole Szkół Budowlanych odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Średnich o Puchar Starosty Jasielskiego Pana Adama Pawlusia. W turnieju wzięło udział 7 szkół średnich z powiatu jasielskiego. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym".