Kwiecień to miesiąc, w którym w całej Polsce w szczególny sposób wspominamy ofiary zbrodni katyńskiej - blisko 22 tys. jeńców wojennych, przetrzymywanych min. w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie, zamordowanych przez NKWD  1940 r. w Katyniu, Charkowie, Twerze, a także w innych miejscach byłego ZSRR.

Co roku w naszej szkole (w kwietniu lub maju) spotykaliśmy się przed dębem upamiętniającym mjr. Antoniego Mulińskiego (ucznia jasielskiego gimnazjum, zamordowanego w Charkowie w 1940 r.), by w uroczystym apelu oddać hołd ofiarom tej zbrodni. Niestety, z powodu pandemii, już po raz drugi nie było to możliwe. Nie zapomnieliśmy jednak o naszych Bohaterach.

Przedstawiamy nowe terminy rekrutacji do Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle na rok szkolny 2021/2022:

> od 17 maja do 21czerwca 2021 r. – złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami;

> od 25 czerwca do 14 lipca 2021 r. – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zmianę szkół do których kandyduje;

> 22 lipca 2021 r. – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w szkole i na stronie internetowej;

> od 17 maja do 26 lipca 2021 r. – wydanie przez szkołę skierowania na badanie lekarskie;

> od 23 lipca do 30 lipca 2021 r. – potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami;

> 2 sierpnia 2021 r. – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

 

Ze szczegółowym harmonogramem rekrutacji można zapoznać się tutaj

Nabór do szkoły prowadzony jest poprzez platformę Nabór Vulcan

Przedstawiamy laureatów VII edycji Konkursu Grafiki Komputerowej. Konkurs nawiązywał do tegorocznego hasła „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Oto zwycięzcy:

1 miejsce: Konrad Szyszlak (1GTc) - nagroda: karta podarunkowa o wartości 140zł do sklepu komputerowego.

2 miejsce ex aequo: Patrycja Rutana (2Td) oraz Tomasz Kopera (1GTc) - nagrody: karty podarunkowe o wartości 80zł do sklepu komputerowego.

Jak przystało na ukochanych synów e-sportu nie zapomnieliśmy złożyć życzeń naszym mamom. Dokładnie 26 maja 2020 zostaliśmy jako drużyna i sekcja administracyjna EnigmaCODE 53 zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród w II edycji turnieju “TURNIEJ O PUCHAR REKTORA KPU W KROŚNIE. Więc czym prędzej z życzeniami dla ukochanych mam, krótkie świętowanie czyli ciacho, uściski od rodzicielek i już musieliśmy się zbierać do wyjazdu do Krosna.

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza do udziału w akcji: „Hobby – moja pasja”.

Założeniem tego przedsięwzięcia jest ukazanie swoich zainteresowań i związanych z nimi emocji, znaczenia oraz wartości zbiorów i przedmiotów – dla szerszego grona osób. Zbierać można przedmioty o przeróżnej tematyce, mających znaczenie naukowe, historyczne, czy sentymentalne. Właśnie takiej różnorodności od Państwa oczekujemy, bo czasem mała rzecz dla jednej osoby - dla innej jest źródłem wielkiej radości. Jeśli masz jakieś interesujące zajęcie, pasję, hobby, zbierasz i kolekcjonujesz: znaczki, naklejki, figurki lub inne przedmioty i chcesz podzielić się z nami swoimi unikatami – napisz do nas.

Przedstawiamy nowe terminy rekrutacji do Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle na rok szkolny 2020/2021.

Od 1 czerwca br. biblioteka szkolna będzie otwarta dla uczniów w następujących godzinach:

poniedziałek:8:00-10:00 oraz 13:00-15:00
wtorek:12:00 - 15:00
środa:8:00-10:00 oraz 13:00-15:00
czwartek:8:00-10:00 oraz 13:00-15:00
piątek:8:00-10:00 oraz 13:00-15:00

 
Zapraszamy