Zapraszamy do przeczytania pisma Starosty Jasielskiego Pana Adama Pawlusia z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 dla maturzystów.

W I semestrze roku szkolnego 2020/2021 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle mieli możliwość poszerzania swoich umiejętności językowych dzięki udziałowi w XV Edycji Programu Insta.Ling, który odbywał się pod patronatem MEN.

Insta.Ling jest aplikacją, która umożliwia uczniom szybką naukę słówek z języka angielskiego i niemieckiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu.

Z okazji Świąt Wielkanocnych, serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, uśmiechu oraz wielu Łask Bożych 

życzy ZST w Jaśle

Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl zaprasza na pierwszą edycję konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii”. Jest on przeznaczony zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs rozpoczyna się już 24 kwietnia, będzie trwał do 24 maja. Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekają liczne cenne nagrody. W puli nagród czeka ponad 130 atrakcyjnych zestawów nagród. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Przyłącz się do konkursu i naucz się ortografii z przyjemnością !

Dodatkowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod adresem: www.dyktanda.pl

Trwa produkcja przyłbic w ZST w Jaśle

Przyłbice to ochrona na twarz, jaką stosują służby bezpośrednio zaangażowane w walkę z koronawirusem. W Zespole Szkół Technicznych ruszyła produkcja przyłbic ochronnych techniką druku 3D. Zostaną one przekazane m.in. personelowi medycznemu Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Pandemia pandemią, wirus wirusem, ale show must go on, a nasi e-sportowi gracze z ZST nie spoczywają na laurach. Ledwo zakończył się turniej „One King – One Tap” w którym nie dał żadnych szans swoim kolegom z drużyny i pozostałym graczom lokacja2k, już czas był szykować się do następnych rozgrywek.

Tym razem jest to ogólnopolski turniej Grarantanna Cup, organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji i największą na świecie firmę e-sportową ESL. Przez najbliższy miesiąc odbywać się będą na platformie ESL Play rozgrywki w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive.  Naszą szkołę w rozgrywkach Counter-Strike: Global Offensive reprezentować będą CarOlinE, Dominic, lokacja2k, mr gino, Nobi, Pero, a w League of Legends Qenal, TheFistop,  Vertsil, Wulq, Yenoren . A jak jesteście zainteresowani jacy uczniowie kryją się pod tymi nazwami to możecie wszystko sprawdzić na stronie EnigmaCODE 53

W piątek 26 kwietnia, po czterech latach wyczerpującej nauki, swoją „przygodę” z naszą szkołą zakończyli uczniowie klas czwartych technikum. Uroczystość pożegnania rozpoczęła Msza św. w kościele oo. Franciszkanów, po której abiturienci spotkali się w sali gimnastycznej z dyrektorem Grzegorzem Ziębą, gronem pedagogicznym, zaproszonymi rodzicami oraz kolegami z młodszych klas.

Uroczystość rozpoczął pan dyrektor, którego przemówienie było pełne refleksji i życzeń dla tegorocznych absolwentów. Tradycyjnie też uhonorował wyróżniających się uczniów: zdobywców wysokich średnich, najlepszych sportowców, Honorowych Dawców Krwi. Wręczył także listy gratulacyjne rodzicom najlepszych uczniów.

Jak chce kilkuletnia już tradycja, nieodłączną częścią Pikniku Zawodowego stał się turniej e-sportowy o puchar dyrektora ZST. Tegoroczna edycja nosiła nazwę Mło-Dzikowy Turniej E-Sportowy 2019 o puchar Dyrektora ZST i wzięły w nim udział drużyny z gimnazjów i szkół podstawowych z całego powiatu. Rozgrywki odbywały się w dwóch  kategoriach; League of Legends i Counter Strike: Global Offensive. Rywalizacja była zacięta i rozgrywki trzymały w napięciu do ostatniej chwili.