Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zaprasza uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle do udziału w VI Internetowym Konkursie „Ptak mój przyjaciel”.

Konkurs organizowany jest przy wsparciu Starostwa Powiatowego i zostanie przeprowadzony dnia 10 grudnia 2020 r. o godz. 17:00 w formie elektronicznej jako test jednokrotnego wyboru. Pytania konkursowe, opracowane przez Komisję Konkursową będą dotyczyły wiedzy przyrodniczo-turystycznej i ornitologicznej z  uwzględnieniem ochrony przyrody na terenie powiatu jasielskiego i Beskidu Niskiego.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 22 listopada 2020 r. formularza zgłoszeniowego wraz z oświadczeniem. Dokumenty te znajdują się na stronie http://mdkjaslo.pl/pl/regulaminy.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać u Pani Anny Kosińskiej- Babiarz i Iwony Wiśniewskiej lub w zakładce Regulaminy na stronie http://mdkjaslo.pl/pl.

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. Dzień ten wieńczy 123. letnie dążenia kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek rozbiorów niepodległości. Od 1795 roku naszej Ojczyzny nie było na mapach Europy, jej ziemie zostały podzielone pomiędzy: Rosję, Austrię i Prusy.

11 listopada o godz. 9:00 w Sanktuarium św. Antoniego (Kościół oo. Franciszkanów w Jaśle) z okazji Święta Niepodległości odbędzie się Msza Święta. Nabożeństwo będzie dostępne online pod adresem: www.franciszkaniejaslo.pl/transmisje_na_zywo

Samorząd Szkolny zachęca uczniów, nauczycieli oraz pracowników Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle do włączenia się w akcję „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”.

W ramach akcji przez cały tydzień będą zbierane pieniądze, które zostaną przeznaczone na zakup zabawek, artykułów szkolnych i gadżetów dla dzieci chorych na białaczkę. Można również przynosić zakupione już nowe zabawki, książki, gry planszowe, kredki, mazaki, bloki, kolorowanki, klocki itp.

W związku z Międzynarodowym Dniem Życzliwości dnia 21 listopada 2019 r. i w związku z coraz bardziej powszechnym zjawiskiem agresji, zarówno słownej jak i fizycznej, wśród dzieci i młodzieży, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Samorząd Szkolny Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle zachęca do przyłączenia się do akcji „Życzliwy 2019”. Celem akcji jest propagowanie empatii, dobra oraz postawy wzajemnej pomocy i życzliwości.

19 listopada 2019 r. w Rzeszowie odbył się wojewódzki Turniej gry planszowej „Czas na start – up!”dla uczniów szkół, które wcześniej przystąpiły do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”.Organizatorem projektu było Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły.

W dniu 15 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbył się „XVI Turniej Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości”.

Celem turnieju było uczczenie rocznicy „Odzyskania Niepodległości” przez Polskę oraz popularyzacja piłki siatkowej. Do rywalizacji zgłosiło się 16 zespołów, które rozgrywały mecze systemem pucharowym.

W ramach powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w dniu 12 listopada, uczniowie z klasy 1Ptd uczestniczyli w X Pieszym Powiatowym Rajdzie Niepodległości na Górę Liwocz.

W zorganizowanym przez Starostę Jasielskiego Adama Pawlusia i dyrektora I LO w Jaśle Sebastiana Styczyńskiego rajdzie, brali udział również dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jasielskiego.

8 listopada br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego o godz.11.11 (w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”).

W części artystycznej młodzież zaprezentowała najważniejsze wydarzenia, dzięki którym nasza Ojczyzna po 123 latach niewoli znów mogła być wolna. Występy uczniów uświetnił nasz szkolny chór, który zaprezentował popularne piosenki legionowe i pieśni patriotyczne.