18 listopada 2021r. w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbyły się "XVII Mistrzostwa ZST w Piłce Siatkowej z okazji Święta Niepodległości". Celem turnieju było uczczenie 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz popularyzacja piłki siatkowej.

Do rywalizacji zgłosiło się 12 zespołów, które rozgrywały mecze systemem pucharowym i do dwóch wygranych setów.

Po zaciętej rywalizacji do finału awansowały zespoły z klas: 4Ta, 3GTd i 3PTb. W pierwszym meczu finałowym zmierzyli się zawodnicy z klasy 4Ta i 3GTd. Wygrała klasa 4Ta wynikiem 2:0. Drugi mecz finałowy to spotkanie klas 3GTd i 3PTb. Po zaciętym i wyrównanym meczu, górą okazali się zawodnicy z klasy 3Td /2:1/. Trzeci, ostatni mecz finału, to spotkanie zespołów z klas 4Ta i 3PTb. Zwycięzcami tego meczu i jednocześnie Mistrzami ZST w piłce siatkowej zostali uczniowie z klasy 4Ta /2:0/.

Wyniki zawodów:

I miejsce:  4Ta – technik elektryk/technik informatyk

 

II miejsce: 3GTd – technik mechanik

 

III miejsce: 3PTb – technik programista

 

Na zakończenie turnieju Dyrektor ZST Pan mgr Grzegorz Zięba wręczył zwycięskim drużynom pamiątkowe dyplomy i medale, ufundowane przez Radę Rodziców.

 

Fotorelacja z zawodów

Organizatorem zawodów i sędziami głównymi byli: Grzegorz Lenar, Łukasz Książkiewicz, sędzia punktowy: Monika Pętlak.

Foto: Łukasz Książkiewicz, Monika Pętlak.