19 listopada 2019 r. w Rzeszowie odbył się wojewódzki Turniej gry planszowej „Czas na start – up!”dla uczniów szkół, które wcześniej przystąpiły do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”.Organizatorem projektu było Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

W wydarzeniu tym wzięły udział dwie czteroosobowe drużyny z naszej szkoły w składzie:

Drużyna I – Patryk Czechowicz, Grzegorz Gumienny, Kamil Kołeczek, Krystian Okarmus z kl. 4 Ta,

Drużyna II – Wiktor Dykas, Damian Goleń, Bartłomiej Lawera, Dawid Zborowski z kl. 4 Tb.

Dwuetapowe rozgrywki ekonomicznej gry planszowej „Czas na Start-up!” obrazowały próbę rozwinięcia własnego start–upu przez uczestników wcielających się w role młodych przedsiębiorców. Gra wymagała skupienia, refleksu, logicznego myślenia, zdolności analitycznych oraz umiejętności planowania i szybkiego podejmowania decyzji.

Mimo, że konkurencja była silna (60 drużyn ze szkół województwa podkarpackiego) i nie udało się wejść do finału, to obydwa nasze zespoły uzyskały dobre wyniki. Ponadto udział w rozgrywkach był dobrą zabawą, doskonałym treningiem kreatywności i umiejętności pracy w zespole, a także ciekawym doświadczeniem.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z turnieju.

Urszula Oleszkowicz