Shadow
Slider

Mamy to! Wicemistrzostwo klas e-sportowych we właśnie zakończonych Mistrzostwach Klas E-sportowych w Kędzierzynie-Koźlu!

Po ciężkich eliminacjach w lidze, trwających trzy miesiące, „The Hoods” z ZST Jasło to jedna z 4 drużyn, która awansowała do finałów. Trwały one dwa dni, 31 maja i 1 czerwca, a współzawodnictwo było bardzo zacięte. Wyjazd i uczestnictwo w zawodach było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Jaśle, które opłaciło zarówno przejazd, jak i noclegi.

Drużyna ZST Jasło, „The Hoods” w składzie Dominik „Domin” Wójciak, Dawid „Dawidos” Skocz, Karol „Lokacja” Wojnar, Kacper „Pero” Grzegorczyk, Mateusz „Jamale” Wałęga i Kacper „Vertsil” Biernacki, debiutująca na mistrzostwach, pokonała w półfinale drużynę „Aqualis” z ZSTIL Piechowice. Walka była zacięta, pierwsza mapa de_mirage 16:14 dla Piechowic, ale po mobilizacji sił i środków dwie kolejne mapy, de_train 15:11 i de_inferno 16:3, należały do „The Hoods”.

Po wieczornej integracji i spontanicznym uczestnictwie w Dniach Kędzierzyna-Koźle, śnie i regeneracji sił, następnego dnia odbyły się finały, gdzie „The Hoods” zmierzyli się z „Beast,gg” z ZSTiO Kędzierzyn Koźle. Pierwsza mapa, de_cache, to zwycięstwo 15:19 dla „Beast.gg”, na drugiej mapie, de_mirage, triumfowali „The Hoods” z wynikiem 19:17. Trzecia mapa, de_train, należała niestety do „Beast.gg” z wynikiem 14:16. Tym samym, „The Hoods” z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle przywieźli dla szkoły puchar wicemistrzów.

Za tydzień, 8-9 czerwca zawody LOL w Warszawie. Trzymamy kciuki!

Foto relacja: https://www.facebook.com/pg/enigmacode53/photos/?tab=album&album_id=2214520035311142

Robert Rączka