Slider

W odpowiedzi na zorganizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, konkurs fotograficzny pod hasłem „Co dziś znaczy Niepodległa”, aż 69 uczniów naszej szkoły nadesłało prace chcąc ukazać umiejętność postrzegania w ciekawy sposób krajobrazu Podkarpacia.

Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych, ostatecznie zostało wysłanych 6 prac następujących uczniów: Wiktora Dykasa, Dominka Dziedzica, Kacpra Mikruta, Pawła Niziołka, Jarosława Samborskiego, Michała Szarowicza.

Miło jest nam poinformować o sukcesie ucznia klasy 1Tc Dawida Skocza w wojewódzkim konkursie fotograficznym ''Sport w obiektywie'', zorganizowanego przez Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy. Nasz uczeń zajął II miejsce!

Warszawa wzięta! Zeszłoroczni mistrzowie znów powracają z tarczą z rozgrywek, czyli Mistrzostw Polski Klas Esportowych, Warszawa 2019. BlackLeo’s Dreamteam  w składzie Darek "Yenoren" Szarek, Kacper "Baxiu" Mika, Marcin "Ksienszniczka" Puzio, Mateusz "Wulq" Śliwa, Filip "Flopi" Wójtowicz, Alan "Qenal" Czech po raz kolejny udowodnili swą niezaprzeczalną wyższość w League of Legends. Finały, które odbyły się w 8-9 czerwca, zgromadziły osiem najlepszych drużyn z Polski, przy czym do ścisłych finałów zakwalifikowały się cztery; Yellow Apples z  Piekar Śląskch, Certainly not a team z Kielc, Pora na przygodę z Kędzierzyna-Koźle oraz BlackLeo's Dreamteam z Jasła.

Mamy to! Wicemistrzostwo klas e-sportowych we właśnie zakończonych Mistrzostwach Klas E-sportowych w Kędzierzynie-Koźlu!

Po ciężkich eliminacjach w lidze, trwających trzy miesiące, „The Hoods” z ZST Jasło to jedna z 4 drużyn, która awansowała do finałów. Trwały one dwa dni, 31 maja i 1 czerwca, a współzawodnictwo było bardzo zacięte. Wyjazd i uczestnictwo w zawodach było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Jaśle, które opłaciło zarówno przejazd, jak i noclegi.

Wojciech Gajda uczeń Zespołu Szkół Technicznych im Bohaterów Września w Jaśle został laureatem  III  Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Konkurs jest jedną z form działalności, istniejącej od 2010 r. Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa prowadzonej przez WSPiA, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu  jest szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych postaw patriotycznych oraz popularyzację wiedzy na temat systemu obronności RP, obowiązków instytucji i obywateli w tym zakresie. Promuje umiejętności zachowania się w sytuacjach kryzysowych, edukację obywatelską oraz wiedzę z zakresu różnych dziedzin prawa związanych z bezpieczeństwem.

Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca ZST im. Bohaterów Września w Jaśle w roku szkolnym 2018/2019 rozstrzygnięty!

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego maturzystów puchary i nagrody, które ufundowała Rada Rodziców, laureatom plebiscytu wręczyli Dyrektor ZST w Jaśle Grzegorz Zięba wraz z Krzysztofem Zbylutem – nauczycielem WF.