W związku z Międzynarodowym Dniem Życzliwości dnia 21 listopada 2019 r. i w związku z coraz bardziej powszechnym zjawiskiem agresji, zarówno słownej jak i fizycznej, wśród dzieci i młodzieży, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Samorząd Szkolny Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle zachęca do przyłączenia się do akcji „Życzliwy 2019”. Celem akcji jest propagowanie empatii, dobra oraz postawy wzajemnej pomocy i życzliwości.

Dnia 28 listopada tj. czwartek odbędą się wybory najbardziej życzliwego ucznia i nauczyciela w naszej szkole. W tym dniu każdy z uczniów szkoły wrzuci do „urny” kartkę z 2 nazwiskami:

  1. imieniem i nazwiskiem osoby jego zdaniem najbardziej życzliwej spośród uczniów
  2. imieniem i nazwiskiem najbardziej życzliwego nauczyciela oraz nauczanego przez niego przedmiotu

Następnie samorząd zliczy głosy i wyłoni najbardziej życzliwą osobę spośród uczniów i spośród grona pedagogicznego. W przypadku takiej samej liczby głosów, samorząd przeprowadzi II turę głosowania. Wyłonione w ten sposób osoby zostaną zgłoszone do MDK w Jaśle.

Przed Świętami Bożego Narodzenia w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbędzie się finał akcji i zostaną wręczone nagrody najbardziej życzliwym osobom w Jaśle. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji w naszej szkole.

Iwona Wiśniewska