Shadow
Slider

Codziennie plastikowe nakrętki (od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów) lądują w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób np. do działań charytatywnych. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od nas dużego zaangażowania.

Od 12 lat w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle trwa zbiórka plastikowych nakrętek, która organizowana jest rokrocznie w szczytnych celach np. na zakup wózka inwalidzkiego, zakup fotelika terapeutycznego, czy sfinansowanie kosztownej rehabilitacji lub leczenia osób chorych i poszkodowanych przez los.

W roku szkolnym 2018/2019 zakrętki zostały przekazane 5-letniej Wiktorii Hajnas z Frysztaka, która choruje na Zespół Leigha.

Mama Wiktorii serdecznie dziękuje całej szkolnej kadrze oraz uczniom Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle za chęć pomocy, zaangażowanie i zbiórkę plastikowych nakrętek dla jej córki.

Do 14 czerwca 2019 trwa nadal zbiórka plastikowych nakrętek, za które można uzyskać dodatkowe punkty z zachowania. Zachęcam do włączenia się w akcję w naszej szkole i dziękuję każdemu kto podarował nakrętki z myślą o osobach potrzebujących.

Iwona Wiśniewska