Dokumenty szkoły

Dokumenty

W tym miejscu znajdują się wszystkie ważne dokumenty szkoły, takie jak Statut, WSO, Programy profilaktyczne, opiekuńcze ...

Czytaj więcej

Kierunki kształcenia

Kierunki kształcenia

Zapraszamy Absolwentów Szkół Podstawowych oraz Rodziców/Opiekunów Prawnych do zapoznania się z ofertą naszej szkoły ...

Czytaj więcej

Mlegitymacja szkolna

Mlegitymacja

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej ...

Czytaj więcej

Wrzesień to miesiąc, w którym przypominamy o dramatycznych wydarzeniach w historii naszego kraju.

1 września 1939 roku armia Niemiec hitlerowskich napadła na Polskę. W ten sposób rozpoczęła się wojna, która w krótkim czasie ogarnęła cały świat. W wielu bitwach walczący Polacy wsławili się wyjątkową odwagą i determinacją. Nie było miejscowości, w której wojna nie zostawiłaby swojego krwawego śladu. Westerplatte, Poczta Gdańska, Wizna, Warszawa – te i inne miejsca powinny nam się kojarzyć z aktem największego poświęcenia dla obrony kraju. Polacy nadaremnie czekali na obiecaną jeszcze przed wybuchem wojny pomoc z Zachodu. Zamiast niej otrzymali „cios w plecy” - 17 września 1939 r. Armia Czerwona na rozkaz Stalina przekroczyła wschodnie granice naszego kraju. Naród polski znalazł się w kleszczach wrogich mocarstw. Było to dopełnienie zawartej 23 sierpnia 1939r. umowy pomiędzy Ribbentropem i Mołotowem.

Narodowe Czytanie to akcja społeczna promująca czytelnictwo wybitnych dzieł polskich autorów na całym świecie. Organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku mamy przyjemność przybliżyć sobie lekturę Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

W dniu 25 września 2019r. odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. W pielgrzymce wzięli udział uczniowie klas 4 Tb i 4 Td wraz nauczycielami. W sumie w pielgrzymce wzięło udział 32 uczniów. Był to czas pogłębienia swojej więzi z Panem Bogiem, podziękowania za dotychczasowy czas edukacji szkolnej i prośby o Jego błogosławieństwo na czas egzaminu dojrzałości oraz dalszą drogę życia.

18 i 19 września uczniowie z klas o profilu Technik Elektryk uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Energetycznych ENERGETAB 2019, podczas których mogli obejrzeć produkty zaprezentowanych przez 750 wystawców z 22 krajów Europy i Azji. Ekspozycje targowe zajęły prawie 4 ha urokliwie położonego terenu u stóp Dębowca i Szyndzielni.

Podczas wyjazdu zwiedzaliśmy również drugą co do wielkości elektrownie wodną w Polsce. Jest to elektrownia szczytowo-pompowa wykorzystująca jako zbiornik dolny Jezioro Międzybrodzkie, którego zapora znajduje się w Międzybrodziu Bialskim, natomiast górny zbiornik ( całkowicie sztuczny ) wybudowany jest na szczycie góry Żar.

Pamiętajcie po wieczne czasy w całym kraju,

Pamiętajcie o tych, co powrotu nie mają,

Pamiętajcie, nie płaczcie!

Zduście jęk w gardle na myśl o zbrodni,

Pamięci tych, co padli BĄDŹCIE GODNI!

W dniu 17.09.2019 r. (wtorek) odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas pierwszych, klas maturalnych i klas III branżowych.

Harmonogram spotkań

W dniu 2 września 2019r. odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczął dyrektor ZST im. Bohaterów Września, Grzegorz Zięba, odczytując list skierowany do uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Po krótkiej przemowie i powitaniu pierwszoklasistów uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.