Shadow
Slider

W maju bieżącego roku uczniowie klasy 1Ta, 1Tb i 2 Tb wraz z opiekunami: M. Nowak, J. Świątek, E. Wojtan i A. Kosińską-Babiarz uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

25 maja 2019r. grupa ZST Handball prowadzona przez Krzysztofa Zbyluta już po raz czwarty wybrała się do KIELC - stolicy polskiej piłki ręcznej. Tym razem mogliśmy oglądnąć finał PGNiG SUPERLIGI mężczyzn: PGE VIVE KIELCE – SPR WISŁA PŁOCK.

Wojciech Gajda uczeń Zespołu Szkół Technicznych im Bohaterów Września w Jaśle został laureatem  III  Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Konkurs jest jedną z form działalności, istniejącej od 2010 r. Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa prowadzonej przez WSPiA, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu  jest szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych postaw patriotycznych oraz popularyzację wiedzy na temat systemu obronności RP, obowiązków instytucji i obywateli w tym zakresie. Promuje umiejętności zachowania się w sytuacjach kryzysowych, edukację obywatelską oraz wiedzę z zakresu różnych dziedzin prawa związanych z bezpieczeństwem.

Dnia 16 maja 2019 r. uczniowie klas 1Ta, 2Tc i 3Tb wzięli udział w akcji FISHMOB- Jasło tańczy dla św. Jana Pawła II. Akcja została zorganizowana z okazji 99 rocznicy urodzin Jana Pawła II.

10 maja 2019 roku, na dziedzińcu Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, pod dębem upamiętniającym mjr. Antoniego Mulińskiego, odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci ofiar zbrodni katyńskiej - inteligencji i oficerom skrytobójczo zamordowanym w Katyniu, Charkowie i Twerze w kwietniu i maju 1940 roku.

Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca ZST im. Bohaterów Września w Jaśle w roku szkolnym 2018/2019 rozstrzygnięty!

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego maturzystów puchary i nagrody, które ufundowała Rada Rodziców, laureatom plebiscytu wręczyli Dyrektor ZST w Jaśle Grzegorz Zięba wraz z Krzysztofem Zbylutem – nauczycielem WF.

Już po raz dwunasty Zespół Szkół Technicznych wraz z Zespołem Szkół Usługowych i Spożywczych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego zorganizowali dla tegorocznych gimnazjalistów i ósmoklasistów Jasielski Piknik Zawodowy. Oprócz młodzieży i ich nauczycieli, na imprezę przybyli też oficjalni goście: Wicestarosta Jasielski – Stanisław Pankiewicz oraz Naczelnik Wydziału Edukacji – Andrzej Papciak.

Zespół Szkół Technicznych w Jaśle oddał do dyspozycji absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych pracownię elektrotechniki, elektroniki i mechatroniki samochodowej, pracownie urządzeń techniki komputerowej, pracownię sieci komputerowych i e-sportu, pracownię obrabiarek sterowanych numerycznych CNC, pracownię pojazdów samochodowych oraz pracownię językową.