Shadow
Slider

22 marca 2019 r. maturzyści z klas 4 Ta i 4 Tb wraz w opiekunami wzięli udział w VI Targach Pracy w kampusie techniczno – sportowym PWSZ w Krośnie.

Na Targach mieli możliwość odwiedzenia ponad czterdziestu stoisk wystawienniczych różnych firm i instytucji rynku pracy oraz zapoznania się z ofertami pracy, staży, procesami rekrutacji, ścieżkami dalszego kształcenia.

Dnia 9 kwietnia tj. wtorek o godz. 10.40 w świetlicy szkolnej odbędzie się Wielkanocny konkurs z języka niemieckiego dla uczniów ZST. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie swojego udziału w konkursie do pani Barbary Stasik i pani Iwony Wiśniewskiej do dnia 3 kwietnia 2019 r.

Nauczyciele języka niemieckiego

Dnia 20 marca 2019 r. Katarzyna Ślusarczyk uczennica klasy 3 Tc reprezentowała naszą szkołę w XXXI finale Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Love Me Tender w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch.

W finale konkursu zaprezentowało się 28 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego, małopolskiego oraz lubelskiego.

Interesujesz się pożarnictwem, działasz w OSP....... ten Turniej jest dla Ciebie.

Zapraszam do sali nr 15 wszystkich chętnych do udziału w Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Zapisy do 29.03.2018r.

7 marca 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyła się VI edycja konkursu wiedzy o bankowości „Akademia Finansów Banku PEKAO SA” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego,  której organizatorem był dyrektor I Oddziału Banku Polska Kasa Opieki SA w Jaśle. W tegorocznej edycji rywalizowały 34 osoby z różnych szkół powiatu.

Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Garstka i Piotr Mroczkowski z kl. 4 Ta oraz Paweł Maziarz, Wojciech Rutana i Filip Wójtowicz z kl. 3 Tc.

5 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie odbył się etap regionalny konkursu wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - „Poznaj swoje prawa w pracy”, którego organizatorem był Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie.

Zespół Szkół Technicznych w Jaśle reprezentowali uczniowie kl. 3 Ta - Arkadiusz Lechwar i Krystian Okarmus, którzy wcześniej zakwalifikowali się, przechodząc przez etap szkolny konkursu. Etap regionalny polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru. Nasi zawodnicy nie awansowali dalej, ale jak wszyscy uczestnicy etapu regionalnego zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez organizatora.

1 marca 2019 roku po raz kolejny liczna grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami znalazła się wśród tłumów w katowickim Spodku na Intel Extreme Masters 2019, czyli jednym z największych wydarzeń e-sportowych na świecie.